Atrakcyjne zabawki dla dwulatki

zabawki dla dwulatki

Wielu rodziców twierdzi, że ich dzieci mają za dużo zabawek. Dzieje się tak w przypadku gdy nie robimy porządków w zabawkach i gdy dostajemy same gadżety jako prezenty. Rób często porządki w zabawkach dziecka, najlepiej razem z nim. Powiedz, że jego/jej zabawki trafią do innego malucha, który się z nich ucieszy. Uczysz w ten sposób empatii i dzielenia się z innymi. Pomożecie potrzebującym, a jednocześnie utrzymacie porządek w domu.

Rozwój

Jeśli chodzi o zabawki dla dwulatki to zaobserwuj, że w tym wieku Twoja córka jest już samodzielniejsza. Mówi coraz więcej, sama używa sztućców. Potrafi chodzić, a właściwie podejrzewam, że bieganie i skakanie staje się idealną zabawą. W tym wieku postaw na rozwój ruchowy, manualny, a także na kształtowanie wyobraźni i naukę logicznego myślenia. Kształtowanie muzyczne również jest bardzo ważne. Pozwól dziecku na spontaniczne rysowanie i malowanie. Śpiewajcie piosenki i gotujcie razem. Dwulatka potrzebuje uwagi rodziców i najlepiej bawi się we wspólnym gronie.

Jakie zabawki dla dwulatki wybrać?

Jako zabawki dla dwulatki odpowiednim wyborem będą klocki do budowania. Do 5 roku życia sprawdzą się np. klocki Lego Duplo. Atrakcyjne zabawki dla dwulatki to także kredki, mazaki, farby czy plastelina, czyli wszystko to, co pomaga w rozwoju motoryki małej. Wszelkiego rodzaju rysowanie, układanie, dopasowywanie pomaga w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej.

W tym wieku sprawdzą się także instrumenty muzyczne np. tamburyn, cymbałki, grzechotki. Maluch będzie miał z tego ogromną zabawę, a przy okazji muzyka znacząco wpłynie na jego rozwój. Z reguły dziewczynki lubią śpiewać. Nauczcie się razem piosenki i śpiewajcie spontanicznie grając na instrumentach. Kształtowanie umiejętności muzycznych wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny, umysłowy i poznawczy.

Rowerki, mini hulajnogi to również idealne zabawki dla dwulatki. Dziewczynka ucieszy się także z zestawu małej kuchni albo księżniczki. A gdy zainwestujesz w tipi będzie miała gdzie się chować i bawić. Dodatkowo tipi ozdobi wnętrze pokoju małej księżniczki. Nie zapomnij także o książeczkach do czytania na dobranoc.

Teraz już wiesz jakie zabawki dla dwulatki są idealne. Wykorzystaj to i spraw swojemu dziecku cudowny prezent.

Komentarze

  1. Miłosz

    Klocki lego? To przepadkiem nie za wcześnie? Moim zdaniem lepsze są zabawki edukacyjne. Bo jednak dźwięki kolory słowa kształty.

Comments are closed.