Jagoda kamczacka – kiedy powinno się ją sadzić?

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka do nie tak dawna była mało znana w naszym kraju. Dzisiaj ogrodnicy oraz rolnicy chętnie decydują się na jej uprawę. Czemu borówka kamczacka cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem? Kiedy i w jaki sposób powinno sadzić się ten rodzaj owocu? Sprawdź poniższe informacje.

Co to jest jagoda kamczacka?

Borówka kamczacka (jagoda kamczacka) to rodzaj owocu, który jest odmianą wiciokrzewu sinego. Owoce, które otrzymywane są z krzewu, mają 2-3 cm długości. Są one podłużne i w kolorze fioletowo-czarnym z niebieskawym nalotem. Jagoda ta ma charakterystyczny słodko-kwaśny smak. Stwierdza się, że pochodzi ona z Azji Północno-Wschodniej. Chociaż nie można dokładnie określić jej naturalnego zasięgu.

Kiedy i w jaki sposób powinno sadzić się borówkę kamczacką?

Uprawa borówki kamczackiej nie jest skomplikowaną czynnością. Dlatego zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i amator nie będą mieć z tym problemu. Wymagania, które dotyczą uprawy tego owocu, nie są duże. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie stanowisko. A powinno ono znajdować się w nasłonecznionym miejscu, ponieważ wtedy owoce będą dorodne. Roślinę trzeba umieścić we wcześniej wykopanym dołku. Gleba, w której ma być zasadzona borówka kamczacka, powinna być wilgotna i lekko kwaśna. Po umieszczeniu sadzonki w ziemi trzeba zakopać dołek i podlać roślinę. Jeśli chodzi o termin, w którym powinna zostać zasadzona borówka kamczacka, to najlepiej jest ją sadzić jesienią lub na wiosnę. Sadzonki borówki kamczackiej można kupić najczęściej w szkółkach.

Gdzie można wykorzystać jagodę kamczacką?

Jagoda kamczacka dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywana między innymi do produkcji różnego rodzaju dżemów, napojów, soków, przecierów lub suszu. A także ma ona właściwości lecznicze. Owoce borówki wykorzystywane są w medycynie jako substancje wzmacniające. Mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie oraz chronią organizm człowieka przed wieloma chorobami, na przykład pomagają w chorobach układu krążenia, w zakażeniach czy też cukrzycy.