Nie musisz brać odżywek, by zbudować mięśnie

musisz brać odżywek

Żadnych odżywek – odpowiednia dieta

Budując mięśnie, każdy zastanawia się czy są sposoby, które trochę na skróty pomogą nam dojść do upragnionego celu. Często przechodząc obok stoisk z suplementami diety mamy chęć wypróbować czegoś nowego. Jeśli zastanawiasz się czy nie stosując odżywek jesteś w stanie zbudować mięśnie o których marzysz, odpowiedź brzmi tak! Dieta to 70 procent twojego sukcesu, a im bardziej się zaangażujesz, twoje ciało wynagrodzi współpracą w drodze do umięśnionej sylwetki.

Żadnych odżywek – jakie produkty jeść?

Wiele ćwiczących osób wie, że potrzebujemy kilku składników odżywczych, aby „urosnąć”.

Na każdym forum o kulturystyce dowiesz się, że potrzebne ci jest białko, aby mięśnie mogły rosnąć, węglowodany – dają nam energii, witaminy, które odżywiają nasze mięśnie i pomagają w procesach regeneracyjnych oraz tłuszcze, które są rozpuszczalnikiem witamin, oraz zawierają bardzo ważne przy budowie mięśni zdrowe kwasy tłuszczowe. Jednak nie każdy wie, że białko to na przykład wołowina, węgle to kasza, a witaminy to owoce. W tym artykule dowiesz się jakie konkretnie produkty pomagają ci odżywiać się odpowiednio podczas intensywnego wysiłku.

Żadnych odżywek – krowa, ryba, kurczak, jogurt.

Najlepszymi źródłami białka są jest właśnie wołowina, drób i przetwory mleczne – najlepiej bez dodatku cukru. Starajmy się dokładać jeden z tych produktów do każdego naszego posiłku, a nasze mięśnie nam się odpłacą. Jeśli nasz organizm toleruje mleko, warto także wypić od czasu do czasu szklankę, ponieważ właśnie w nim jest najlepiej przyswajalne białko.

Żadnych odżywek – zboża, kasza, ryż

Węglowodany są niezbędne do tego, żeby nie zabrakło nam energii w ciągu dnia. Jeśli chodzimy na siłownie rano, przed pracą i nie zażyjemy odpowiedniej dawki „paliwa”, możemy po południu poczuć falę znużenia. Warto jeść na śniadanie takie produkty jak musli pełnoziarniste, kasze lub brązowy ryż, a pszenne bułki najlepiej zastąpić razowym chlebem.

Żadnych odżywek – ryby, oliwa z oliwek, orzechy, owoce i warzywa.

Najlepszymi „dostawcami” tłuszczu do naszego organizmu są właśnie ryby, orzechy i oliwa z oliwek. Zawarte w nich tłuszcze przyczyniają się do zaniżania poziomu złego cholesterolu oraz pomagają nam dostarczać witamin, ponieważ są świetnymi ich rozpuszczalnikami.

Pamiętajmy o witaminach – ich wpływ jest olbrzymi na budowę naszych mięśni, nie trzeba się o tym przekonywać. Warto sięgać po wszelakie owoce i warzywa i jeść ich dużo, ponieważ dużo witamin dostarczymy wtedy naszym muskułom. Smacznego!

Komentarze

  1. Bartosz

    Dziwnie się tak porobiło wiecie? Z każdej strony tylko suple. Bież to bież tamto. Wszystko bież bo przecież tak jest łatwiej. Tylko po co skoro właśnie można wszystko załatwić jedzeniem.

  2. Sara

    Weź weź się uspokój. Takiś cwany to spróbuj uzupełnić wszystko to jedzeniem. No niema szans serio nie da się jednocześnie wszystkiego uzupełniać zwyczajnie organizm tego nie przyswoi

Comments are closed.