Co należy przygotować do zrobienia paznokci hybrydowych?

Przyjęło się, że zadbane dłonie są (zaraz obok fryzury) wizytówką każdego człowieka, a przede wszystkim kobiet. Są one jednym z tych elementów, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, podczas rozmowy lub spotkania z drugą osobą. Z tego względu wiele kobiet wykonuje manicure, ponieważ woli mieć ładnie pomalowane, a tym samym zadbane, paznokcie. Pomimo wielu plusów, takich jak np. kolor oraz połysk, tradycyjne lakiery mają również swoje minusy. Przede wszystkim zbyt szybko tracą swoją trwałość, są o wiele bardziej narażone na odpryski i trzeba je często poprawiać. Inna sprawa, jeżeli chodzi o lakiery hybrydowe.

Zalety manicure hybrydowego

Jeżeli chcesz, aby Twoje paznokcie wyglądały dobrze, bez względu na to, czy jesteś w domu, na basenie, czy też gdzie indziej, gdzie są one narażone na zniszczenie – wypróbuj lakiery i manicure hybrydowy.

Paznokcie hybrydowe to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych, pomalowanych tanim lakierem, który zastyga samoczynnie po kilkunastu, czy też kilkudziesięciu minutach. Trwałość to jedna z największych zalet manicure hybrydowego. Lakier może wytrzymać na paznokciach nawet do 2 tygodni, z tego względu nie musisz martwić się o ewentualne odpryski. Jedynym mankamentem mogą być tu tylko odrosty. Te jednak możesz śmiało zamalować, tym samym przedłużając żywotność koloru na paznokciach.

Paznokcie hybrydowe są trwałe, wytrzymałe, mocne i przede wszystkim piękne. Przez cały okres, od momentu nałożenia koloru, lakier trzyma się skutecznie płytki paznokcia.

Co przygotować do wykonania manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy, pomimo opinii wielu osób, wcale nie jest trudny do wykonania. Do opanowania poszczególnych technik wystarczy cierpliwość – do perfekcji możesz dojść metodą prób i błędów – bez żadnych kursów, czy szkoły (choć jest to wskazane, zwłaszcza jeżeli marzysz o karierze manicurzystki). Jeżeli odpowiednio do tego podejdziesz, będziesz w stanie tworzyć dzieła sztuki na paznokciach samodzielnie.

Chcesz spróbować? Jeżeli tak, to do wykonania trwałego manicure będą Ci potrzebne:

 • cleaner;
 • bezpyłowe waciki;
 • lampa UV-Led;
 • primer (opcjonalnie);
 • baza;
 • lakiery hybrydowe (kolory wedle własnych upodobań);
 • top.

Dodatkowo będą Ci potrzebne: blok polerski; specjalne drewniane patyczki; kilka pilników o różnej gradacji. Opcjonalnie – ozdoby (naklejki, cyrkonie i inne). Jeżeli dobrze opanujesz technikę hybrydowego manicure, będziesz mogła przejść do bardziej zaawansowanych czynności, takich jak: przedłużanie lub odbudowa paznokcia. Do tego będzie Ci potrzebny żel lub baza kauczukowa.

Jak prawidłowo wykonać paznokcie hybrydowe?

Jeżeli chcesz wykonać manicure i mieć paznokcie hybrydowe, poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak to zrobić – czytaj dalej.

 1. Przygotowanie paznokcia – zmyj poprzedni lakier (o ile takowy miałaś), nadaj paznokciu odpowiedni kształt i blokiem polerskim delikatnie zmatowiej płytkę swojego paznokcia. Nałóż primer i poczekaj, aż wyschnie i się wchłonie. Jeżeli nie masz primera, nie szkodzi.
 2. Baza i utwardzenie – następnie nałóż bazę. Jest to obowiązkowy element każdego manicure, by ten odpowiednio mocno trzymał się płytki paznokcia. Cienką warstwę utwardź, ale pamiętaj o zabezpieczeniu krawędzi paznokcia, czyli wolnego brzegu, który jest najbardziej narażony na odpryski. Jeżeli zauważysz na paznokciu lepką i tłustą warstwę, pamiętaj, aby jej nie przemywać, ponieważ to właśnie ona powoduje, że lakier ma odpowiednią przyczepność i mocno trzyma się paznokcia.
 3. Dwukrotne nałożenie koloru – podobnie jak z bazą, z tym że teraz z kolorem. Dwie warstwy powinny wystarczyć, by lakier prezentował się dobrze. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy, szczególnie jeżeli używasz tańszych lakierów. Mogą się one rozwarstwiać.
 4. Top – gdy nałożysz i utwardzisz kolor, na koniec nałóż top i ponownie utwardź go w lampie. Taki top, jeżeli nie widnieje na nim napis „no wipe”, należy przetrzeć cleanerem. W innym wypadku (no wipe) nie będzie się on kleić, dlatego nie będziesz musiała go przemywać.
 5. Gotowe!