Czy białka serwatkowe są nam dobrze znane? Kilka słów o białku.

białka serwatkowe

Przechodząc obok sklepów sportowych, w oczy każdego od razu rzucają się kolorowe opakowania i puszki odżywek. Opinie na temat suplementów są podzielone, ponieważ wiele ludzi myli je ze sterydami, pełnymi skutków ubocznych. Natomiast rolą suplementów diety jest pomaganie sportowcom w dostarczeniu sobie substancji odżywczych i witamin, których potrzebują by funkcjonować na wysokich obrotach podczas treningu, a także po nim.

Czym jest białko serwatkowe?

Jednym ze wspomnianych wcześniej suplementów jest białko serwatkowe. Jest to produkt zawierający wyselekcjonowane białka, które pomagają w budowie mięśni. Przyspieszają także proces odnowy tkanek, a także tworzenia się nowych komórek, dzięki czemu szybciej rośną nam nasze mięśnie. Są chyba najbardziej popularnym preparatem białkowym, który stosują sportowcy.

Czy są źródła naturalne białka serwatkowego?

Oczywiście w naturalnych produktach również możemy je znaleźć. Do produktów pochodzenia zwierzęcego, zawierających białko serwatkowe zaliczane jest mleko. Pijąc mleko pomagamy w regenerowaniu się naszych mięśni i podnosimy ich sprawność.

Białko serwatkowe – czy jest bezpieczne?

Białko serwatkowe należy do bezpiecznych suplementów, jednak jak w każdym przypadku musimy znać swój organizm. U jednych stosowanie białka jest nie odczuwalne, niektórzy natomiast reagują bólem brzucha lub biegunką. Najważniejszym elementem stosowania białka serwatkowego jest to, aby nie przesadzić. Zbyt duże jego dawki skutkują wzdęciami, nudnościami, a czasem nawet mogą pojawić się wymioty. Substancje wydzielane podczas procesów metabolicznych, tak zwane związki azotu źle wpływają na nasze nerki i wątrobę. Dlatego też należy stosować się do instrukcji dawkowania podanego na opakowaniu.

Białko serwatkowe a spadek wagi.

Białka serwatkowe mogą być pomocne dla osób, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami.
Stosowanie odżywek białkowych, zastępujących posiłek znacznie pomagamy zgubić tłuszcz i uwidocznić nasze mięśnie.

Komentarze

Comments are closed.